VERTIGO dla Dominika2014-03-25  

22 marca br. w sobotni wieczór w Sali „Świtezianka” rozbrzmiewała muzyka. Zespół pochodzący z Włoch, przebył drogę 1300 km, 15 godzin w drodze – by dla Dominika zagrać charytatywny koncert. 4 osobowy zespół „VERTIGO” zagrał utwory U2 – oddając pełen klimat tego zespołu.

Przybyłą publiczność oraz Dominika Młynkowiaka z rodzicami, powitał Artur Skorupiński.
Koncert rozpoczął się występem zespołu GRANDI BAND, którego solista Dario Isidoris (brat Luki z Vertigo) zaśpiewał utwory dedykowane Dominikowi. Przepiękne wykonanie utworu Czesława Niemena „Dziwny jest ten świat” – w języku włoskim, poruszył serca zgromadzonej publiczności. Wspaniałym prezentem dla Dominika i jego rodziców, ufundowanym przez rodzinę Isidoris z Włoch (zajmującą się agroturystyką) – jest 5-cio dniowy bezpłatny pobyt w ich ośrodku "Familly Farm". Dodatkowym elementem ważnym dla Dominika jest zapewnienie opieki medycznej przez szpital w Mediolanie, podczas jego pobytu we Włoszech. Aplauz publiczności był natychmiastowy. To przepiękny gest, pełen serca i miłości.
Po krótkim występie "Grandi Band" – na scenie zagościł zespół "VERTIGO", który podczas całego koncertu wiernie oddał image irlandzkiego U2. Oklaskom nie było końca. Publiczność podeszła blisko sceny, by móc w pełni uczestniczyć w tym SHOW Koncercie.
Dominik wraz z rodzicami również pojawił się na scenie. Był to moment pełen wzruszeń, przecież to dla Dominika publiczność zawitała do „Świtezianki”, by wesprzeć go w tym trudnym momencie.
Podczas koncertu Młodzieżowa Rada Powiatu Wolsztyńskiego zbierała środki finansowe na leczenie. Zebrano środki w łącznej kwocie: 4.541,00 zł.
W koncercie uczestniczył również Starosta Wolsztyński Ryszard Kurp, który osobiście podziękował obu zespołom za poświęcony czas, przekazując im drobny upominek. Podziękowania Starosta skierował przede wszystkim do uczestników koncertu, bo to dzięki nim brakująca nadal kwota na leczenie Dominika umniejszyła się.
Organizatorem koncertu byli: Miejska Sala Sportowa „Świtezianka”, Wolsztyński Dom Kultury, Grandi Band, Vertigo, Młodzieżowa Rada Powiatu Wolsztyńskiego, Artur Skorupiński.
Wszystkim uczestnikom dziękujemy za udział w koncercie.