czcionka: Zmiana wielkości czcionek Zmiana wielkości czcionek Zmiana wielkości czcionek
kontrast: A A
Dzień kobiecości w "Świteziance"
2019-03-11
Realizatorem zadania byli: Liceum Ogólnokształcące dla dorosłych w Zbąszyniu z Dyrektorem p. Markiem Furmanem, Szkoła Ponadpodstawowa z miasta Tarnopol na Ukrainie, młodzieżowy klub piłkarski z Poczdamu, Miejska Sala Sportowa "Świtezianka", a patronat nad całością zdarzenia w części wolsztyńskiej projektu objął Starosta Wolsztyński p. Jacek Skrobisz. W Wolsztynie zaprezentowano trzy pokazy:
- pierwszy z nich o tytule "ZGARDY" (pozłącane hafty, stroje w kwitnących wytwornych elementach, duża świąteczność kolorów, a wszystko w ramach ukraińskiej sztuki barokowej); slogan odzieży "ZGARDY" - "połączenie niepołączonego",
- druga z sekwencji pokazowych o nazwie "MOLFARKA" (ukazuje niezwykłe zdolności twórców ukraińskich, odczuwających w formie daru od Boga wszechświat, kojarzonych z naturą, znajomością człowieka, komunikacją z duszami zmarłych przodków),
- trzecia z prezentowanych kolekcji o nazwie "SPADEK POKOLENIA" opierała się na niezwykłych ozdobach, haftach, niepowtarzalnych w żadnym z rejonów Ukrainy, a prezentowana koszula z "Borszczowa" nie ma odpowiedników nigdzie na świecie.
Prezentowane ubiory, stroje przez artystki z Ukrainy, Polski - każdorazowo wzbudzały w sposób naturalny oklaski wśród publiczności.
Przygotowania imprezy w MSS "Świtezianka" podjęli się pracownicy tejże sali wraz z Dyrektorem Bogusławem Solnickim, który prowadził całość, kreatywnie wspierany przez p. Monikę Raczkowiak oraz pozostałych pracowników sali. Wśród zaproszonych gości z zewnątrz byli: były Wiceprezydent Tarnopola p.Władimir Kaszycki, p. Irina Gelecka Dyrektor Collegu w Tarnopolu, p. Monika Górniak - właściciel sieci szkół dla dorosłych w Polsce.
Wszystkie osoby obecne w Sali Sportowej "Świtezianka" w tym dniu, zostali poczęstowani słodkimi wypiekami firmy p. Zenona Ziomka "HAWANA" z Kębłowa, a fundatorem poczęstunku był Starosta Wolsztyński p. Jacek Skrobisz.

Poniżej fotorelacja z pokazu - dzięki uprzejmości redaktora p. Jacka Persa "Wasz dzień po dniu".


GALERIA: Dzień Kobiecości w MSS
<- powrót
Copyright © MIEJSKA SALA SPORTOWA ŚWITEZIANKA. Wszelkie prawa zastrzeżone.
 liczba odwiedzin: 667295      online: 1