czcionka: Zmiana wielkości czcionek Zmiana wielkości czcionek Zmiana wielkości czcionek
kontrast: A A
GRAND PRIX Powiatu Wolsztyńskiego w Tenisie Stolowym na półmetku
2017-04-03

Wprowadzone w lutym br. do kalnedarza imprez MSS "Świtezianka" rozgrywki w tenisie stołowym osiągnęły półmetek. W rywalizacji sportowej uczestniczyło jak do tej pory 23 adeptów tenisa stołowego. Chęc zmierzenia się z ciekawym kolegą, koleżanką, partnerem tenisowym i dążenie do pokonania rywala jest nieodzownym elementem w grze startujących w imprezie zawodników. W trzecim turnieju najlepsza szóstka zawodników osiągnęła następujące rezultaty:

- Mateusz Stasik - Witold Glapa 3:2

- Rafał Wojciechowski - Andrzej Floryszczak 3:1

- Tomasz Skrzypczak - Piotr Jakubowski 3:0

- Mateusz Stasik - Rafał Wojciechowski 0:3

- Mateusz Stasik - Andrzej Floryszczak 3:0

- Mateusz Stasik - Tomasz Skrzypczak 0:3

- Mateusz Stasik - Piotr Jakubowski 3:1

- Witold Glapa - Rafał Wojciechowski 0:3

- Witold Glapa - Andrzej Floryszczak 3:0

- Witold Glapa - Tomasz Skrzypczak 1:3

- Witold Glapa - Piotr Jakubowski 0:3

- Rafał Wojciechowski - Tomasz Skrzypczak 3:1

- Rafał Wojciechowski - Piotr Jakubowski 3:0

- Andrzej Floryszczak - Piotr Jakubowski 3:2

W trzecim turnieju zwycięstwo (kolejne) osiągnął RAFAŁ WOJCIECHOWSKI, wygrywając wszystkie swoje mecze, a było ich 8 w tym dniu. Kolejne miejsca zajęli: Tomasz Skrzypczak, Mateusz Stasik, Piotr Jakubowski, Witold Glapa, Andrzej Floryszczak. W grupie grającej o miejsca VII-XII bojowo nastawiony Jan Nowak z Radomierza, wyszedł zwycięsko ze swoimi rywalami, zajmując we wspomnianym turnieju VII miejsce. Bardzo ciekawie grał w turnieju Emanuel Skrzypczak (syn Tomasza), sprawiając dużo problemów sportowych starszym od siebie rywalom. Większośc adeptów tenisa mile spoglądała na grę Piotra Jakubowskiego i Andrzeja Floryszczaka, którzy podczas II turnieju (19.03) rywalizowali w zawodach wielkopolskich w ramach Zrzeszenia Ludowe Zespoły Sportowe. Ciekawym graczem jest Mateusz Stasik ze Starkowa, grający niekonwencjonalnie i z dużą wolą zwycięstwa. Do grona tenisistów dołączył Bogusław Dziobek z Kaszczoru, który w jednych zawodach uczestniczył ze swoim wnukiem Kacprem Bójko. Cieszy fakt, że trener i Prezes AGRO KLuczewo - p. Andrzej Floryszczak, zdecydował się na rywalizację sportową swoich podopiecznych (Mai Andrzejewskiej, Gabrysi Majer i Julii Majer). Niezwykle ambitnie poczyna sobie w "Świteziance" Witold Glapa z Niechłodu, który w każdym z turniejów plasował się na wysokich pozycjach. Do grona młodych, uzdolnionych adeptów tenisa zaliczamy Miłosza Firleja i Marcina Wolnika, reprezentujących klub z Wijewa. Ich kolega Emanuel Skrzypczak - plasuje się wysoko w klasyfikacji GRAND PRIX.

Kolejny turniej planowany jest we wrześniu 2017 i rozpocznie on rywalizację jesienną w ramach wspomnianego GRAND PRIX. Poniżej fotorelacja z zawodów, zestawienie tabel meczowych oraz bieżąca klasyfikacja GRAND PRIX.

opracował: Bogusław Solnicki

 GALERIA: GRAND PRIX - tenis stołowy - 2 kwietnia 2017r.


pliki do pobrania:
Copyright © MIEJSKA SALA SPORTOWA ŚWITEZIANKA. Wszelkie prawa zastrzeżone.
 liczba odwiedzin: 748869      online: 1